San Nicolò Gerrei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 San Nicolò Gerrei
Qytet
Vendndodhja
 San Nicolò Gerrei is located in Itali
 San Nicolò Gerrei
 San Nicolò Gerrei
39°29′49″V 9°18′18″L / 39.497°V 9.305°L / 39.497; 9.305Koordinatat: 39°29′49″V 9°18′18″L / 39.497°V 9.305°L / 39.497; 9.305
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63.52 km2
Lartësia 365 m (m.n.d.)
Popullsia 774 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09097
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


San Nicolò Gerrei (Paùli Gerrèi, Pàùli Xrexèi) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 63.52 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 365 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 774 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]