Muravera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Muravera
Qytet
Vendndodhja
 Muravera is located in Itali
 Muravera
 Muravera
39°25′08″V 9°34′34″L / 39.419°V 9.576°L / 39.419; 9.576Koordinatat: 39°25′08″V 9°34′34″L / 39.419°V 9.576°L / 39.419; 9.576
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 93.51 km2
Lartësia 9 m (m.n.d.)
Popullsia 5.262 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09043
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Muravera (Murèra) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 93.51 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 9 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 5.262 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]