Domusnovas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Domusnovas
Qytet
noform
Pamje nga Domusnovas
Vendndodhja
 Domusnovas is located in Itali
 Domusnovas
 Domusnovas
39°19′16″V 8°39′11″L / 39.321°V 8.653°L / 39.321; 8.653Koordinatat: 39°19′16″V 8°39′11″L / 39.321°V 8.653°L / 39.321; 8.653
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 80.59 km2
Lartësia 52 m (m.n.d.)
Popullsia 6.213 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09015
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Domusnovas (Domusnòas) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 80.59 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 52 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 6.213 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]