Escolca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Escolca
Qytet
Vendndodhja
 Escolca is located in Itali
 Escolca
 Escolca
39°41′53″V 9°07′19″L / 39.698°V 9.122°L / 39.698; 9.122Koordinatat: 39°41′53″V 9°07′19″L / 39.698°V 9.122°L / 39.698; 9.122
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.76 km2
Lartësia 416 m (m.n.d.)
Popullsia 589 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08030
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Escolca (Iscròca) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 14.76 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 416 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 589 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Escolca – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale