Setzu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Setzu
Qytet
Vendndodhja
 Setzu is located in Itali
 Setzu
 Setzu
39°43′19″V 8°56′17″L / 39.722°V 8.938°L / 39.722; 8.938Koordinatat: 39°43′19″V 8°56′17″L / 39.722°V 8.938°L / 39.722; 8.938
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.77 km2
Lartësia 216 m (m.n.d.)
Popullsia 149 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09029
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Setzu (Sètzu) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 7.77 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 216 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 149 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Setzu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale