Serri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Serri
Qytet
Vendndodhja
 Serri is located in Itali
 Serri
 Serri
39°42′04″V 9°08′38″L / 39.701°V 9.144°L / 39.701; 9.144Koordinatat: 39°42′04″V 9°08′38″L / 39.701°V 9.144°L / 39.701; 9.144
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.18 km2
Lartësia 640 m (m.n.d.)
Popullsia 653 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08030
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Serri (Sèrri) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 19.18 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 640 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 653 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Serri – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale