Guasila

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Guasila
Qytet
noform
Pamje nga Guasila
Vendndodhja
 Guasila is located in Itali
 Guasila
 Guasila
39°33′36″V 9°02′38″L / 39.560°V 9.044°L / 39.560; 9.044Koordinatat: 39°33′36″V 9°02′38″L / 39.560°V 9.044°L / 39.560; 9.044
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.51 km2
Lartësia 210 m (m.n.d.)
Popullsia 2.676 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Guasila (Guasìba, Guasìlla) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 43.51 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 210 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.676 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Guasila – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale