Sant'Andrea Frius

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Sant'Andrea Frius
Qytet
Vendndodhja
 Sant'Andrea Frius is located in Itali
 Sant'Andrea Frius
 Sant'Andrea Frius
39°28′41″V 9°10′08″L / 39.478°V 9.169°L / 39.478; 9.169Koordinatat: 39°28′41″V 9°10′08″L / 39.478°V 9.169°L / 39.478; 9.169
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.16 km2
Lartësia 280 m (m.n.d.)
Popullsia 1.786 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09096
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Sant'Andrea Frius (Sant'Andrìa 'e Frìus) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 36.16 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 280 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.786 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]