Villaspeciosa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Villaspeciosa
Qytet
Vendndodhja
 Villaspeciosa is located in Itali
 Villaspeciosa
 Villaspeciosa
39°18′40″V 8°55′34″L / 39.311°V 8.926°L / 39.311; 8.926Koordinatat: 39°18′40″V 8°55′34″L / 39.311°V 8.926°L / 39.311; 8.926
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.19 km2
Lartësia 7 m (m.n.d.)
Popullsia 2.570 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Villaspeciosa (Biddaspitziòsa) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 27.19 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 7 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.570 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]