Nurri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Nurri
Popullsia
 • Gjithsej2,164
{{{postal_code_type}}}
  08035
Faqja zyrtare Faqja e komunës

Nurri (Nurri) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 73.67 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 612 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.164 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Nurri – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale