Gesico

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Gesico
Qytet
Vendndodhja
 Gesico is located in Itali
 Gesico
 Gesico
39°36′54″V 9°06′25″L / 39.615°V 9.107°L / 39.615; 9.107Koordinatat: 39°36′54″V 9°06′25″L / 39.615°V 9.107°L / 39.615; 9.107
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.62 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 846 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Gesico (Gèsigu) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 25.62 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 300 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 846 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Gesico – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale