Siliqua

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Siliqua
Qytet
Vendndodhja
 Siliqua is located in Itali
 Siliqua
 Siliqua
39°18′04″V 8°48′25″L / 39.301°V 8.807°L / 39.301; 8.807Koordinatat: 39°18′04″V 8°48′25″L / 39.301°V 8.807°L / 39.301; 8.807
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 189.85 km2
Lartësia 66 m (m.n.d.)
Popullsia 3.872 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Siliqua (Silìcua) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 189.85 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 66 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.872 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Siliqua – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale