Gonnesa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Gonnesa
Qytet
Vendndodhja
 Gonnesa is located in Itali
 Gonnesa
 Gonnesa
39°15′58″V 8°28′16″L / 39.266°V 8.471°L / 39.266; 8.471Koordinatat: 39°15′58″V 8°28′16″L / 39.266°V 8.471°L / 39.266; 8.471
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.06 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 5.033 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Gonnesa (Gonnèsa) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 48.06 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 40 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 5.033 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Gonnesa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale