Gergei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Gergei
Qytet
Vendndodhja
 Gergei is located in Itali
 Gergei
 Gergei
39°41′56″V 9°06′00″L / 39.699°V 9.100°L / 39.699; 9.100Koordinatat: 39°41′56″V 9°06′00″L / 39.699°V 9.100°L / 39.699; 9.100
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.18 km2
Lartësia 374 m (m.n.d.)
Popullsia 1.224 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08030
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Gergei (Gerxèi) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 36.18 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 374 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.224 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Gergei – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale