Masainas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Masainas
Qytet
noform
Pamje nga Masainas
Vendndodhja
 Masainas is located in Itali
 Masainas
 Masainas
39°02′46″V 8°37′52″L / 39.046°V 8.631°L / 39.046; 8.631Koordinatat: 39°02′46″V 8°37′52″L / 39.046°V 8.631°L / 39.046; 8.631
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.69 km2
Lartësia 57 m (m.n.d.)
Popullsia 1.313 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Masainas (Masàinas) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 23.69 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 57 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.313 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]