Nuraminis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Nuraminis
Qytet
Vendndodhja
 Nuraminis is located in Itali
 Nuraminis
 Nuraminis
39°26′31″V 9°00′47″L / 39.442°V 9.013°L / 39.442; 9.013Koordinatat: 39°26′31″V 9°00′47″L / 39.442°V 9.013°L / 39.442; 9.013
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.18 km2
Lartësia 91 m (m.n.d.)
Popullsia 2.526 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09024
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Nuraminis (Nuràminis) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 45.18 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 91 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.526 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]