Selegas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Selegas
Popullsia
 • Gjithsej1,364
{{{postal_code_type}}}
  09040
Faqja zyrtare Faqja e komunës

Selegas (Sèligas) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 20.39 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 234 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.364 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Selegas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale