Castiadas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Castiadas
Qytet
Vendndodhja
 Castiadas is located in Itali
 Castiadas
 Castiadas
39°14′10″V 9°29′56″L / 39.236°V 9.499°L / 39.236; 9.499Koordinatat: 39°14′10″V 9°29′56″L / 39.236°V 9.499°L / 39.236; 9.499
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 103.89 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 1.669 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Castiadas (Castiàdas) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 103.89 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 60 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.669 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]