Escalaplano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Escalaplano
Qytet
noform
Pamje nga Escalaplano
Vendndodhja
 Escalaplano is located in Itali
 Escalaplano
 Escalaplano
39°37′26″V 9°21′04″L / 39.624°V 9.351°L / 39.624; 9.351Koordinatat: 39°37′26″V 9°21′04″L / 39.624°V 9.351°L / 39.624; 9.351
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 94.04 km2
Lartësia 338 m (m.n.d.)
Popullsia 2.196 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08043
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Escalaplano (Scaleprànu) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 94.04 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 338 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.196 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]