Carloforte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Carloforte
Qytet
Vendndodhja
 Carloforte is located in Itali
 Carloforte
 Carloforte
39°08′42″V 8°18′18″L / 39.145°V 8.305°L / 39.145; 8.305Koordinatat: 39°08′42″V 8°18′18″L / 39.145°V 8.305°L / 39.145; 8.305
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 51.1 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 6.215 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09014
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Carloforte (UPàize, Carlufòrti) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 51.1 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 10 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 6.215 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]