Villaputzu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Villaputzu
Qytet
Vendndodhja
 Villaputzu is located in Itali
 Villaputzu
 Villaputzu
39°26′20″V 9°34′34″L / 39.439°V 9.576°L / 39.439; 9.576Koordinatat: 39°26′20″V 9°34′34″L / 39.439°V 9.576°L / 39.439; 9.576
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 181.31 km2
Lartësia 11 m (m.n.d.)
Popullsia 4.763 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Villaputzu (Biddepùtzi) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 181.31 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 11 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 4.763 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]