Villamassargia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Villamassargia
Qytet
Vendndodhja
 Villamassargia is located in Itali
 Villamassargia
 Villamassargia
39°16′30″V 8°38′24″L / 39.275°V 8.640°L / 39.275; 8.640Koordinatat: 39°16′30″V 8°38′24″L / 39.275°V 8.640°L / 39.275; 8.640
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 91.39 km2
Lartësia 121 m (m.n.d.)
Popullsia 3.604 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Villamassargia (Bidda Matzràxia) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 91.39 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 121 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.604 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]