Siurgus Donigala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Siurgus Donigala
Qytet
Vendndodhja
 Siurgus Donigala is located in Itali
 Siurgus Donigala
 Siurgus Donigala
39°36′00″V 9°11′13″L / 39.600°V 9.187°L / 39.600; 9.187Koordinatat: 39°36′00″V 9°11′13″L / 39.600°V 9.187°L / 39.600; 9.187
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 76.39 km2
Lartësia 452 m (m.n.d.)
Popullsia 1.992 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Siurgus Donigala (Seùrgus Donigàla, Sriùgus Donigàlla) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 76.39 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 452 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.992 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]