Gesturi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Gesturi
Qytet
noform
Pamje nga Gesturi
Vendndodhja
 Gesturi is located in Itali
 Gesturi
 Gesturi
39°43′59″V 9°01′12″L / 39.733°V 9.020°L / 39.733; 9.020Koordinatat: 39°43′59″V 9°01′12″L / 39.733°V 9.020°L / 39.733; 9.020
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.83 km2
Lartësia 315 m (m.n.d.)
Popullsia 1.252 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09020
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Gesturi (Gèsturi) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 46.83 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 315 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.252 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Gesturi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale