Villamar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Villamar
Qytet
Vendndodhja
 Villamar is located in Itali
 Villamar
 Villamar
39°37′08″V 8°57′36″L / 39.619°V 8.960°L / 39.619; 8.960Koordinatat: 39°37′08″V 8°57′36″L / 39.619°V 8.960°L / 39.619; 8.960
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.53 km2
Lartësia 108 m (m.n.d.)
Popullsia 2.727 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09020
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Villamar (Mara Arbarèi) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 38.53 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 108 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.727 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]