Samatzai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Samatzai
Qytet
Vendndodhja
 Samatzai is located in Itali
 Samatzai
 Samatzai
39°28′52″V 9°02′10″L / 39.481°V 9.036°L / 39.481; 9.036Koordinatat: 39°28′52″V 9°02′10″L / 39.481°V 9.036°L / 39.481; 9.036
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.16 km2
Lartësia 174 m (m.n.d.)
Popullsia 1.680 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09020
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Samatzai (Samatzài) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 31.16 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 174 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.680 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]