Pabillonis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Pabillonis
Qytet
noform
Pamje nga Pabillonis
Vendndodhja
 Pabillonis is located in Itali
 Pabillonis
 Pabillonis
39°35′31″V 8°43′16″L / 39.592°V 8.721°L / 39.592; 8.721Koordinatat: 39°35′31″V 8°43′16″L / 39.592°V 8.721°L / 39.592; 8.721
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.42 km2
Lartësia 42 m (m.n.d.)
Popullsia 2.781 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09030
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Pabillonis (Pabillònis) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 37.42 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 42 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.781 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]