Gonnosfanadiga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Gonnosfanadiga
Qytet
Vendndodhja
 Gonnosfanadiga is located in Itali
 Gonnosfanadiga
 Gonnosfanadiga
39°29′35″V 8°39′43″L / 39.493°V 8.662°L / 39.493; 8.662Koordinatat: 39°29′35″V 8°39′43″L / 39.493°V 8.662°L / 39.493; 8.662
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 125.19 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 6.611 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09035
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Gonnosfanadiga (Gònnos) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 125.19 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 180 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 6.611 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]