San Basilio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 San Basilio
Qytet
Vendndodhja
 San Basilio is located in Itali
 San Basilio
 San Basilio
39°32′13″V 9°11′49″L / 39.537°V 9.197°L / 39.537; 9.197Koordinatat: 39°32′13″V 9°11′49″L / 39.537°V 9.197°L / 39.537; 9.197
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.63 km2
Lartësia 415 m (m.n.d.)
Popullsia 1.238 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


San Basilio (Santu 'Asìli 'e mònti) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 44.63 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 415 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.238 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]