Soleminis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Soleminis
Qytet
Vendndodhja
 Soleminis is located in Itali
 Soleminis
 Soleminis
39°20′49″V 9°10′52″L / 39.347°V 9.181°L / 39.347; 9.181Koordinatat: 39°20′49″V 9°10′52″L / 39.347°V 9.181°L / 39.347; 9.181
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.79 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 1.874 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Soleminis (Solèminis) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 12.79 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 200 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.874 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]