Barrali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Barrali
Qytet
Vendndodhja
 Barrali is located in Itali
 Barrali
 Barrali
39°28′34″V 9°06′00″L / 39.476°V 9.100°L / 39.476; 9.100Koordinatat: 39°28′34″V 9°06′00″L / 39.476°V 9.100°L / 39.476; 9.100
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.23 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 1.128 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Barrali (Barràbi) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 11.23 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 140 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.128 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barrali – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale