Arbus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Arbus
Qytet
Vendndodhja
 Arbus is located in Itali
 Arbus
 Arbus
39°31′37″V 8°35′56″L / 39.527°V 8.599°L / 39.527; 8.599Koordinatat: 39°31′37″V 8°35′56″L / 39.527°V 8.599°L / 39.527; 8.599
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 269.12 km2
Lartësia 311 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Arbus (Àrbus) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 269.12 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 311 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 6.336 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arbus – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale