Monastir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Monastir
Qytet
Vendndodhja
 Monastir is located in Itali
 Monastir
 Monastir
39°23′02″V 9°02′38″L / 39.384°V 9.044°L / 39.384; 9.044Koordinatat: 39°23′02″V 9°02′38″L / 39.384°V 9.044°L / 39.384; 9.044
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.79 km2
Lartësia 81 m (m.n.d.)
Popullsia 4.567 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09023
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Monastir (Muristèni) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 31.79 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 81 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 4.567 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]