Tuili

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Tuili
Qytet
noform
Pamje nga Tuili
Vendndodhja
 Tuili is located in Itali
 Tuili
 Tuili
39°42′50″V 8°57′32″L / 39.714°V 8.959°L / 39.714; 8.959Koordinatat: 39°42′50″V 8°57′32″L / 39.714°V 8.959°L / 39.714; 8.959
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.59 km2
Lartësia 208 m (m.n.d.)
Popullsia 1.023 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09029
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Tuili (Tuìli) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 24.59 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 208 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.023 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Tuili – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale