Pauli Arbarei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Pauli Arbarei
Qytet
noform
Pamje nga Pauli Arbarei
Vendndodhja
 Pauli Arbarei is located in Itali
 Pauli Arbarei
 Pauli Arbarei
39°39′36″V 8°55′16″L / 39.660°V 8.921°L / 39.660; 8.921Koordinatat: 39°39′36″V 8°55′16″L / 39.660°V 8.921°L / 39.660; 8.921
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.14 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 616 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09020
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Pauli Arbarei (Paùli Arbarèi) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 15.14 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 140 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 616 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]