Nurallao

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Nurallao
Qytet
Vendndodhja
 Nurallao is located in Itali
 Nurallao
 Nurallao
39°47′28″V 9°04′48″L / 39.791°V 9.080°L / 39.791; 9.080Koordinatat: 39°47′28″V 9°04′48″L / 39.791°V 9.080°L / 39.791; 9.080
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.76 km2
Lartësia 390 m (m.n.d.)
Popullsia 1.270 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09058
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Nurallao (Nuràdda) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 34.76 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 390 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.270 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]