Genoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Genoni
Qytet
Vendndodhja
 Genoni is located in Itali
 Genoni
 Genoni
39°47′35″V 9°00′22″L / 39.793°V 9.006°L / 39.793; 9.006Koordinatat: 39°47′35″V 9°00′22″L / 39.793°V 9.006°L / 39.793; 9.006
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.79 km2
Lartësia 447 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Genoni (Jaròi, Geròni) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 43.79 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 447 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 832 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Genoni – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale