Isili

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Isili
Qytet
noform
Pamje nga Isili
Vendndodhja
 Isili is located in Itali
 Isili
 Isili
39°44′28″V 9°06′32″L / 39.741°V 9.109°L / 39.741; 9.109Koordinatat: 39°44′28″V 9°06′32″L / 39.741°V 9.109°L / 39.741; 9.109
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67.84 km2
Lartësia 523 m (m.n.d.)
Popullsia 2.748 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09056
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Isili (Ìsili) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 67.84 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 523 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.748 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Isili – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale