Esterzili

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Esterzili
Qytet
noform
Pamje nga Esterzili
Vendndodhja
 Esterzili is located in Itali
 Esterzili
 Esterzili
39°46′48″V 9°17′06″L / 39.780°V 9.285°L / 39.780; 9.285Koordinatat: 39°46′48″V 9°17′06″L / 39.780°V 9.285°L / 39.780; 9.285
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 100.74 km2
Lartësia 731 m (m.n.d.)
Popullsia 643 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08030
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Esterzili (Istersìli, Stersìli) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 100.74 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 731 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 643 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]