Senorbì

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Senorbì
Qytet
Vendndodhja
 Senorbì is located in Itali
 Senorbì
 Senorbì
39°31′59″V 9°07′52″L / 39.533°V 9.131°L / 39.533; 9.131Koordinatat: 39°31′59″V 9°07′52″L / 39.533°V 9.131°L / 39.533; 9.131
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.29 km2
Lartësia 199 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Senorbì (Senorbì) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 34.29 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 199 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 4.897 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]