Sant'Anna Arresi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Sant'Anna Arresi
Qytet
Vendndodhja
 Sant'Anna Arresi is located in Itali
 Sant'Anna Arresi
 Sant'Anna Arresi
39°00′11″V 8°38′35″L / 39.003°V 8.643°L / 39.003; 8.643Koordinatat: 39°00′11″V 8°38′35″L / 39.003°V 8.643°L / 39.003; 8.643
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.68 km2
Lartësia 77 m (m.n.d.)
Popullsia 2.737 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07030
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Sant'Anna Arresi (Arrèsi) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 36.68 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 77 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.737 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]