Giba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Giba
Qytet
noform
Pamje nga Giba
Vendndodhja
 Giba is located in Itali
 Giba
 Giba
39°04′19″V 8°38′06″L / 39.072°V 8.635°L / 39.072; 8.635Koordinatat: 39°04′19″V 8°38′06″L / 39.072°V 8.635°L / 39.072; 8.635
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.44 km2
Lartësia 59 m (m.n.d.)
Popullsia 2.057 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Giba (Gìba) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 30.44 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 59 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.057 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Giba – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale