Piscinas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Piscinas
Qytet
Vendndodhja
 Piscinas is located in Itali
 Piscinas
 Piscinas
39°04′26″V 8°39′58″L / 39.074°V 8.666°L / 39.074; 8.666Koordinatat: 39°04′26″V 8°39′58″L / 39.074°V 8.666°L / 39.074; 8.666
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.89 km2
Lartësia 66 m (m.n.d.)
Popullsia 857 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Piscinas (Piscìnas) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 16.89 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 66 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 857 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]