Collinas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Collinas
Qytet
noform
Pamje nga Collinas
Vendndodhja
 Collinas is located in Itali
 Collinas
 Collinas
39°38′24″V 8°50′24″L / 39.640°V 8.840°L / 39.640; 8.840Koordinatat: 39°38′24″V 8°50′24″L / 39.640°V 8.840°L / 39.640; 8.840
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.83 km2
Lartësia 249 m (m.n.d.)
Popullsia 846 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09020
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Collinas (Fòrru) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 20.83 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 249 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 846 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]