Villanovafranca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Villanovafranca
Qytet
Vendndodhja
 Villanovafranca is located in Itali
 Villanovafranca
 Villanovafranca
39°38′35″V 9°00′11″L / 39.643°V 9.003°L / 39.643; 9.003Koordinatat: 39°38′35″V 9°00′11″L / 39.643°V 9.003°L / 39.643; 9.003
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.59 km2
Lartësia 292 m (m.n.d.)
Popullsia 1.345 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09020
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Villanovafranca (Biddanòa Frànca) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 27.59 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 292 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.345 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]