San Gavino Monreale

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 San Gavino Monreale
Qytet
noform
Pamje nga San Gavino Monreale
Vendndodhja
 San Gavino Monreale is located in Itali
 San Gavino Monreale
 San Gavino Monreale
39°32′56″V 8°47′28″L / 39.549°V 8.791°L / 39.549; 8.791Koordinatat: 39°32′56″V 8°47′28″L / 39.549°V 8.791°L / 39.549; 8.791
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 87.4 km2
Lartësia 54 m (m.n.d.)
Popullsia 8.671 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09037
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


San Gavino Monreale (Santu 'Èngiu) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 87.4 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 54 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 8.671 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]