Ballao

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Ballao
Qytet
Vendndodhja
 Ballao is located in Itali
 Ballao
 Ballao
39°32′56″V 9°21′43″L / 39.549°V 9.362°L / 39.549; 9.362Koordinatat: 39°32′56″V 9°21′43″L / 39.549°V 9.362°L / 39.549; 9.362
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.63 km2
Lartësia 98 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Ballao (Ballàu) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 46.63 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 98 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 812 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ballao – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale