Siddi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Siddi
Qytet
noform
Pamje nga Siddi
Vendndodhja
 Siddi is located in Itali
 Siddi
 Siddi
39°40′19″V 8°53′17″L / 39.672°V 8.888°L / 39.672; 8.888Koordinatat: 39°40′19″V 8°53′17″L / 39.672°V 8.888°L / 39.672; 8.888
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.02 km2
Lartësia 184 m (m.n.d.)
Popullsia 654 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09020
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Siddi (Sìddi) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 11.02 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 184 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 654 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Siddi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale