Burcei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Burcei
Qytet
Vendndodhja
 Burcei is located in Itali
 Burcei
 Burcei
39°20′38″V 9°21′32″L / 39.344°V 9.359°L / 39.344; 9.359Koordinatat: 39°20′38″V 9°21′32″L / 39.344°V 9.359°L / 39.344; 9.359
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 94.85 km2
Lartësia 648 m (m.n.d.)
Popullsia 2.802 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Burcei (Brucèi) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 94.85 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 648 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.802 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Burcei – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale