Seui

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Seui
Qytet
noform
Pamje nga Seui
Vendndodhja
 Seui is located in Itali
 Seui
 Seui
39°50′17″V 9°19′26″L / 39.838°V 9.324°L / 39.838; 9.324Koordinatat: 39°50′17″V 9°19′26″L / 39.838°V 9.324°L / 39.838; 9.324
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 148.21 km2
Lartësia 820 m (m.n.d.)
Popullsia 1.291 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08037
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Seui (Seùi) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 148.21 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 820 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.291 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Seui – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale